Alior Bank rozszerza możliwość korzystania przez klientów z rat w karcie kredytowej poprzez bankowość internetową i mobilną

Z myślą o klientach, którzy coraz chętniej płacą za zakupy bezgotówkowo, Alior Bank rozszerzył swoją usługę rat w karcie kredytowej o możliwość skorzystania z niej w kanałach zdalnych. Już od teraz możliwe będzie samodzielne rozłożenie zadłużenia na raty po zalogowaniu się do bankowości internetowej i mobilnej. Z usługi tej mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi posiadacze kart kredytowych.

Wygodne raty w karcie kredytowej

Każdy klient może samodzielnie wybrać sposób, w jaki uruchomi usługę rat w karcie kredytowej (plany ratalne). Alior Bank do tej pory umożliwiał zlecenie tej usługi przez infolinię lub w oddziale banku. Aktualnie, by zwiększyć bezpieczeństwo naszych klientów w czasach pandemii, rozszerzyliśmy możliwość zlecenie tej usługi przez kanały zdalne – tj. przez Alior Online i Alior Mobile. Tak jak dotychczas, okres spłaty planu ratalnego można dopasować wedle preferencji od 3 do 84 rat. W ramach jednej karty kredytowej możliwe jest posiadanie kilku planów ratalnych.

Wprowadzona przez Alior Bank możliwość rozłożenia kwoty na raty skierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów banku. Osoby, które nie posiadają jeszcze karty kredytowej, a chciałyby skorzystać z tej usługi, podczas zawierania umowy o kartę powinni zawnioskować o przelanie gotówki w ramach przyznanego limitu na dowolne konto (min. 500 zł). Spłata tej kwoty od razu zostanie rozłożona na raty.

Naszym celem jest zachęcenie klientów do aktywnego korzystania z płatności bezgotówkowych, które
w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej zdecydowanie zwiększają ich bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjną gotówką
– mówi Leszek Modzelewski, dyrektor Departamentu Rozwoju Bankowości Detalicznej, w Alior Banku. – Analiza danych transakcyjnych Alior Banku wyraźnie pokazuje, że w czasie trwającej pandemii zmianie uległy zwyczaje zakupowe naszych klientów. Coraz częściej robią zakupy w sieci, i co ciekawe, chętniej zamawiają produkty o większych gabarytach, takie jak meble czy sprzęt AGD i RTV. Uznaliśmy, że w tej sytuacji możliwość łatwiejszego rozłożenia zdalnie wydanych kwot na raty może być dla nich dużym ułatwieniem. Warto podkreślić, że usługa rat w karcie dotyczy zarówno transakcji dokonanych kartą, jak i przelewów z rachunku karty – dodaje Leszek Modzelewski.

Konkurs dla aktywnych klientów

Jednocześnie, aby promować wśród klientów płatności bezgotówkowe, Alior Bank i Mastercard zorganizowały specjalny konkurs dla użytkowników kart debetowych i kredytowych. Akcja została podzielona na cztery dwutygodniowe etapy i polega na zdobywaniu punktów za każdą płatność kartą, na kwotę co najmniej 5 zł. Nagrody główne, czyli urządzenia kuchenne Thermomix TM6, trafią w ręce 5 osób, które do 29.11.2020 r. uzbierają najwięcej punktów. Oprócz nagrody głównej uczestnicy mogą na poszczególnych etapach konkursu powalczyć o vouchery o wartości 500 zł do sklepu IKEA.

Szczegóły akcji dostępne są w regulaminie na www.aliorbank.pl/dbaj.

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty kredytowej Mastercard OK! wynosi 11,71%, całkowita kwota limitu kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5838,53 zł, oprocentowanie zmienne: 7,2%, całkowity koszt kredytu: 338,53 zł (w tym odsetki: 218,53 zł, miesięczna opłata za kartę: 10 zł, tj. 120 zł rocznie) przy założeniu, że posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 5500 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 488,47 zł. Kalkulacja została dokonana na 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Decyzja o przyznaniu limitu na karcie i jego wysokość zależą od zdolności kredytowej klienta. Pojęcia zgodne z wykazem usług reprezentatywnych dostępne są w słowniku. Taryfa opłat i prowizji jest dostępna w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.