Już co trzeci kredyt dla wspólnot mieszkaniowych w ING na eko inwestycje

spólnoty mieszkaniowe chcą być eko a ING Bank Śląski im to ułatwia. Bank zachęca do eko inwestycji i proponuje wspólnotom mieszkaniowym EKO kredyt bez prowizji.

Obserwujemy, że wspólnoty mieszkaniowe coraz bardziej otwierają się na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania. Potwierdzają to liczby – już co trzeci kredyt, którego udzieliliśmy wspólnotom mieszkaniowym w 2019 roku był przeznaczony na eko inwestycje. Wpisując się w ten trend proponujemy im EKO kredyt bez prowizji i z atrakcyjną marżą. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich atrakcyjne rozwiązanie, zwłaszcza na początku roku, kiedy planują inwestycje i budżety – powiedział Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

ING Bank Śląski oferuje EKO kredyt dla wspólnot mieszkaniowych bez prowizji i z atrakcyjną marżą na poziomie 1,3%. Wysokość kredytu wynosi aż do 2 000 000 zł (do 1 200 000 zł bez wkładu własnego) a miesięczna rata do 90% wartości miesięcznej zaliczki na Fundusz Remontowy.

EKO kredyt dla wspólnot mieszkaniowych w ING można przeznaczyć na nowe inwestycje w budynkach wspólnoty mieszkaniowej albo ich otoczeniu. Przeznaczenie kredytu jest bardzo szerokie – od ocieplenia budynku przez energooszczędne oświetlenie aż po zielone podwórko. Można również skonsolidować do 7 zobowiązań w ING i innych bankach.

Wspólnota może otrzymać decyzję kredytową nawet w ciągu 48 godzin od złożenia wymaganych dokumentów. Bank nie wymaga audytu energetycznego ani kosztorysu inwestycji. Nie wymaga również faktur do rozliczenia inwestycji i nie prowadzi kontroli kolejnych etapów prac. Kredyt wypłacany jest w jednej transzy na rachunek wspólnoty w ING, z którego również automatycznie pobierane są raty.

Chcemy być najlepszym bankiem dla firm, w tym również dla wspólnot mieszkaniowych. Wspieramy je w pilnym temacie ekologii. Mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę na aspekty ekologiczne a te wiążą się dla wspólnot z kosztami. Wierzymy, że dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom wspólnie stworzymy otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska – dodał Marcin Giżycki.

ING Bank Śląski jest liderem działań na rzecz ochrony środowiska wśród instytucji finansowych. Jako jeden z pierwszych zadeklarował ograniczenie finansowania energetyki węglowej a zgodnie z przyjętą w 2017 roku Deklaracją Ekologiczną, priorytetem w jego działalności biznesowej są projekty realizowane z troską o środowisko naturalne. Aktywnie uczestniczy w inicjatywach poprawiających jakość życia a do współpracy w tym zakresie wybiera partnerów, którzy rozumieją i podzielają te strategiczne założenia. Pomaga klientom w transformacji energetycznej oraz wyborze sposobów sprzyjających oszczędzaniu energii. Ułatwia dokonywanie proekologicznych wyborów dzięki eko ofercie i zachęca klientów, aby w trosce o środowisko wybierali sprzęty i towary ekologiczne.

W wyniku zakupu „zielonych certyfikatów” 100% energii zużywanej w banku pochodzi ze źródeł odnawialnych. Aby zminimalizować wpływ, jaki na środowisko wywiera działalność operacyjna, w tym biura, oddziały i centra komputerowe, dąży do zmniejszania emisji dwutlenku węgla, zużycia energii, papieru i odpadów elektronicznych.

Więcej na: https://www.ing.pl/male-firmy/oferta-wspolnoty-mieszkaniowe/ekokredyt-dla-wspolnot-mieszkaniowych