Komisja Nadzoru Finansowego pozwala na utworzenie Millennium Banku Hipotecznego

16 czerwca 2020 roku Komisja Nadzoru Finansowego przekazała informację o zezwoleniu na utworzenie banku hipotecznego pod marką „Millennium Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna” z siedzibą w Warszawie. Kapitał zakładowy wynosić będzie 40.000.000 zł i zostanie w całości pokryty przez Bank Millennium.

Po akwizycji Euro Banku w 2019 roku, stworzenie Millennium Banku Hipotecznego jest kolejnym ważnym krokiem w strategii rozwoju Banku Millennium na lata 2018-2020. Bank zajmuje obecnie piąte miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych z kwotą ponad 2 mld zł podpisanych umów w ciągu 4 miesięcy 2020 roku i udziałem w rynku powyżej 10%. Łącznie wypłata kredytów za 5 miesięcy br. była o ponad 50% większa niż w analogicznym okresie 2019 roku – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

Planując utrzymać silną pozycję w sprzedaży, Millennium powołuje do życia Bank Hipoteczny, który pozwoli sfinansować akcję kredytową na korzystnych warunkach. Jest to piąta licencja bankowa w Polsce – pierwsze cztery posiadają banki, które obecnie zajmują 4 pierwsze miejsca w sprzedaży tego produktu. Do zarządu MBH powołano wieloletnich pracowników Banku: Agatę Chrzanowską na stanowisko Prezesa, Adama Berenta i Artura Kuleszę na członków Zarządu – dodał Joao Bras Jorge.