Maciej Szczepaniuk dołącza do Provident Polska

Maciej Szczepaniuk obejmie stanowisko kierownika ds. korporacyjnych i będzie odpowiedzialny za obszar public affairs. Będzie raportował do Mikołaja Wójcika, dyrektora departamentu relacji zewnętrznych w Provident Polska, który dołączył do firmy na początku marca tego roku.

Maciej Szczepaniuk był rzecznikiem prasowym Grupy PGE i wicedyrektorem departamentu zarządzania komunikacją i marketingiem. Nadzorował komunikację zewnętrzną, wewnętrzną i CSR. Odpowiedzialny był również za rozwój kanałów Grupy w mediach społecznościowych. Wcześniej, był dziennikarzem „Rzeczpospolitej”, „Gazety Prawnej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Specjalizował się w tematyce energetycznej, transportowej, farmacji oraz inwestycjach zagranicznych.

W Providencie będę miał szansę wykorzystać swoje praktyczne doświadczenie w bardzo wymagającej i silnie regulowanej branży. Jestem przekonany, że moja wiedza dotycząca prowadzenia wszechstronnej komunikacji działalności biznesowej w pełnym wyzwań otoczeniu prawnym będzie trwale procentować – podkreśla Maciej Szczepaniuk.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma siedmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2019).