Prezes PEKAO Leasing dołączył do zarządu Związku Polskiego Leasingu

Szymon Kamiński, prezes zarządu PEKAO Leasing, został wybrany przez branżę leasingową do Komitetu Wykonawczego ZPL, podczas Walnego Zgromadzenia Związku Polskiego Leasingu, które odbyło się 28 maja br. Pierwszy raz w historii tej organizacji zebranie zostało przeprowadzone w wirtualnej rzeczywistości i po raz pierwszy członkiem władz ZPL został reprezentant PEKAO Leasing.

– Jestem zaszczycony, że branża leasingowa obdarzyła mnie zaufaniem wybierając do władz ZPL. Wierzę, że wkład Pekao Leasing do określenia nowej strategii ZPL będzie istotny. W trudnej sytuacji rynkowej, w której znalazła się cała gospodarka, jestem dumy, że branża leasingowa skutecznie pomaga przedsiębiorcom pomimo braku instrumentów dedykowanych wprost branży leasingowej, w ramach tarczy – mówi Szymon Kamiński, prezes PEKAO Leasing.

Szymon Kamiński pełni funkcję prezesa zarządu PEKAO Leasing od 19 lutego 2020. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem w finansach, doradztwie oraz przemyśle w Polsce i zagranicą. W latach 2011-2009 w Grupie Santander (ex. BZWBK), był Prezesem Zarządu Santander Leasing SA oraz innych spółek zależnych Grupy Santander. Wcześniej związany z Grupą Credit Agricole (2008-2010), a jeszcze wcześniej z Grupą Det Norske Veritas (1998-2008), gdzie w latach 2006-2008 zarządzał projektami w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej; w latach 2003-2005 zarządzał biznesem w Hiszpanii i Portugalii jako Country Head Industry DNV, a w latach 1998-2003 jako Country Head Industry w Polsce.