Przerwy techniczne w bankach przez weekend

Prace techniczne na najbliższy weekend zapowiada jedenaście banków: Bank Millennium, Bank Pocztowy, Deutsche Bank, EnveloBank, eurobank, ING Bank Śląski, Inteligo, neoBank, PKO Bank Polski, Santander oraz T-Mobile Usługi Bankowe.
Bank Millennium
W niedzielę w godz. 01.00 – 04.00 nie będą działać nie tylko systemy transakcyjne (Millenet, aplikacja mobilna), ale również płatności BLIK oraz transakcje kartowe. Przerwa obejmie zarówno transakcje kartami w sklepach, jak i wypłaty z bankomatów.
Bank Pocztowy i EnveloBank
Bank Pocztowy oraz jego internetowa marka EnveloBank poinformowały swoich klientów o pauzie w dostarczaniu wszystkich usług już na kilka dni przed przerwą. Prace zaczną się w sobotę o godz. 20.35 i przeciągną się do niedzieli do godz. 18.00. W tym czasie klienci nie zalogują się do systemów bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej EnveloBanku, a infolinia będzie działać wyłącznie w zakresie informacyjnym.
Deutsche Bank
Systemy db easyNET i db powerNET oraz szybkie płatności internetowe będą całkowicie niedostępne, natomiast Teleserwis będzie działał w ograniczonym zakresie. Bank dodatkowo uprzedza, że w przypadku realizacji niektórych transakcji kartowych także można napotkać na problemy. Wspomniane prace będą miały miejsce w sobotę od godz. 00.00 do 23.59 oraz niedzielę w godz. 08.00 – 23.59.
eurobank
Start przerwy został wyznaczony na piątek na godz. 23.35, a jej koniec na godz. 04.30 kolejnego dnia. Podczas prac nie będzie możliwe korzystanie z bankowości internetowej oraz mobilnej.

ING Bank Śląski
Utrudnienia wystąpią w bankowości internetowej, aplikacja mobilna, bankomaty oraz wpłatomaty, system ING CardsOnLine, płatności BLIK oraz polecenie przelewu Płać z ING. Całkowicie niedostępny będzie z kolei proces zamówienia i digitalizacji kart HCE. Prace zostaną przeprowadzone w godzinach nocnych – w poniedziałek między godz. 00.00 a godz. 03.00.

PKO Bank Polski i Inteligo
Prace informatyczne odbędą się w niedzielę w godz. od 00.00 do godz. 13.00. W tym czasie nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego oraz telefonicznego iPKO, iPKO biznes oraz Inteligo, usług „Płacę z iPKO”, „Płacę z Inteligo” oraz innych funkcji aplikacji mobilnej niż realizacja wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Aplikacje mobilne będą całkowicie „nieczynne” tylko w wąskim zakresie czasowym – między godz. 00.05 a godz. 03.00.
neoBank
Prace konserwacyjne odbędą się w niedzielę w godz. 00.00 – 06.00.

Santander Bank Polska
W niedzielę od godz. 00.00 do godz. 12.00 serwis oraz aplikacja Inwestor będą niedostępne. Klienci, którzy będą chcieli sprawdzić dane w aplikacji NOL3 lub w zakładce Notowania, także będą musieli uzbroić się w cierpliwość – dostęp do nich zostanie wyłączony w piątek o godz. 21.00., a ich przywrócenie nastąpi w poniedziałek rano przed rozpoczęciem sesji giełdowej.

T-Mobile Usługi Bankowe
W sobotę między godz. 18.00 a godz. 22.00 nie będzie dostępny Wirtualny Oddział. Jako alternatywę bank proponuje kontakt z infolinią.