„Rozłóż na raty” zadłużenie na karcie kredytowej

NG Bank Śląski umożliwił klientom spłatę zadłużenia karty kredytowej na raty. Z usługi „Rozłóż na raty” mogą skorzystać klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy.

Klienci mogą rozłożyć na raty płatności za wszystkie zakupy, wypłaty z bankomatów i przelewy z karty kredytowej, które zostały zrealizowane przy użyciu karty kredytowej ING. Minimalny okres rozłożenia na raty to 3 miesiące, a maksymalny może wynieść 36 miesięcy.

Aby rozłożyć na raty zadłużenie na karcie kredytowej należy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Moje ING, wejść w szczegóły karty kredytowej i kliknąć w „Rozłóż na raty”. Dla kart kredytowych dla przedsiębiorców usługa dostępna jest również poprzez infolinię.

Oprocentowanie zadłużenia rozłożonego na raty jest niższe od standardowego oprocentowania karty kredytowej. Jednorazowa prowizja za rozłożenie na raty to 1%. Usługa „Rozłóż na raty” nie jest nowym kredytem, dlatego nie wymaga badania zdolności kredytowej. Klient korzysta z limitu już przyznanego na karcie kredytowej.

ING Bank Śląski udostępnił usługę już wcześniej dla nowych umów o kartę kredytową dla klientów indywidualnych zawartych od 4 sierpnia 2019 oraz dla kart kredytowych dla przedsiębiorców. Teraz usługa została udostępniona wszystkim pozostałym posiadaczom rachunków kart kredytowych.