SMEO pierwszą firmą faktoringową na Bancovo.pl

Platforma kredytowa Bancovo rozszerza swoją ofertę o faktoring. Pierwszym faktorem, który pojawi się na Bancovo.pl będzie specjalizująca się we wsparciu małych i średnich przedsiębiorstw spółka SMEO.

Bancovo.pl to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe. Dzięki takiej agregacji, klienci wnioskujący na Bancovo.pl już w kilka minut otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek. Klient ma komfort wyboru oszczędzając przy tym czas. Lista partnerów Bancovo konsekwentnie się wydłuża. Teraz do Bancovo dołączy SMEO wprowadzając tym samym na platformę zupełną nowość – faktoring.

SMEO to nowoczesna firma faktoringowa, oferująca mikro i małym przedsiębiorcom szybki dostęp do kapitału bieżącego poprzez natychmiastowe finansowanie ich faktur przychodowych. Cały proces weryfikacji wniosku i decyzji o finansowaniu odbywa się w pełni online, bez zbędnych formalności.

Dołączenie SMEO do Bancovo poszerza wachlarz usług finansowych dostępnych na platformie, a skierowanych do mikro i małych przedsiębiorców, którzy stanowią ponad 90 proc. wszystkich firm w Polsce.

 

– Faktoring często jest produktem lepiej spełniającym potrzeby małych firm niż kredyt, a część z nich po prostu tego produktu nie zna. Dzięki współpracy z Bancovo docieramy do nowych klientów i powiększamy nasz zasięg – mówi Michał Pawlik, prezes SMEO.

– Celem Bancovo jest zaoferowanie klientom szerokiego spektrum usług finansowych dostępnych na jednej platformie online. Poszerzenie naszej oferty o faktoring online jest kolejnym krokiem w realizacji tego celu. Nawiązanie współpracy ze SMEO było dla nas naturalnym wyborem – oferowanie usług online w przyjaznym dla klientów procesie sprzedaży jest wpisane w DNA obu firm – podkreśla Wojciech Rudzki, członek zarządu Bancovo

SMEO to powstały w kwietniu 2018 roku polski fintech oferujący usługę faktoringu online dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ciągu roku od powstania sfinansowała faktury za ponad 68,5 mln złotych.