Uproszczony proces pożyczkowy dostępny w Moim ING

ING Bank Śląski jako pierwszy bank na polskim rynku umożliwił uzyskanie pożyczki w oparciu o historię kont z innych banków, które klient dodał do Mojego ING.  Nowe rozwiązanie w systemie bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Moje ING mobile zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez Dyrektywę o usługach płatniczych 2 (PSD2).

ING jako jedyny bank na polskim rynku udostępnił usługę podglądu kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – Moje ING. Na podstawie dodatkowej zgody klienta bank umożliwia otrzymanie pożyczki bez dodatkowych formalności, w oparciu o konta z innych banków. Klient nie musi dostarczać do banku dokumentów potwierdzających dochody, ponieważ są one szybko weryfikowane na podstawie widocznej historii rachunku z innego banku.

Chcemy, aby nasze rozwiązania ułatwiały codzienne zarządzanie domowymi finansami. Prosty i szybki proces pożyczkowy, to ogromna oszczędność czasu i wygoda bez potrzeby dostarczania do banku różnych dokumentów i zaświadczeń o dochodach – mówi Andrzej Sowa, dyrektor Centrum Agile Kredyty i Ubezpieczenia w ING Banku Śląskim.

Ponadto, ING udostępnił podgląd kont i kart z kolejnego banku: Pekao. Jest to już 4. bank z którego klienci mogą widzieć rachunki w Moim ING. Obecnie w systemie Moje ING i aplikacji mobilnej Moje ING mobile można zobaczyć konta i karty z mBanku, Banku Millennium, PKO BP i Pekao.  Uproszczony proces pożyczkowy dostępny jest dla dodanych kont ze wszystkich tych banków z wyłączeniem PKO BP.

Usługa Dodaj konto z innego banku jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2 dla otwartej bankowości, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym.

Więcej informacji o dodawaniu kont i kart z innych banków do Mojego ING na stronie:

www.ing.pl/dodaj-konto