Zlecanie przelewów z innych banków w Moim ING

ING Bank Śląski rozszerzył zakres usług Open banking o inicjowanie płatności. Klienci mogą zlecać przelewy z rachunków w innych bankach, w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

Możliwość zlecania przelewów z rachunków w innych bankach jest dostępna dla klientów, którzy korzystają z usługi „Dodaj konto z innego banku” w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING. Nowa usługa jest dostępna w sekcji przelewy w Moim ING. Mogą z niej korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy.

Klienci mogą zlecać przelewy krajowe w złotówkach z kont prowadzonych w polskiej walucie. Transakcje są wykonywane w trybie standardowym, zgodnie z zasadami realizacji obowiązującymi w banku prowadzącym rachunek. W pierwszej kolejności można zlecić przelewy z rachunków takich banków jak: mBank, PKO BP, Millenium, Santander, BNP Paribas. Usługa będzie rozwijana i rozszerzana o kolejne banki.

Możliwość zlecania przelewów z rachunków w innych bankach w Moim ING jest dostępna od 17 grudnia 2020 r. Klienci ING mają dostęp do otwartej bankowości od 23 października 2019 r. ING był pierwszym bankiem w Polce, który wdrożył usługę podglądu kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – w Moim ING. Jest to wygodny i bezpieczny sposób zarządzania swoimi codziennymi finansami. Usługa „Dodaj konto z innego banku” daje możliwość natychmiastowej oceny swojej sytuacji finansowej, w jednym miejscu, bez konieczności każdorazowego logowania się do kilku aplikacji.