Kredytmarket obiera kurs na branżę HoReCa

Kredytmarket – internetowa platforma finansowa, która udziela małym przedsiębiorcom krótkoterminowych kredytów online – łączy siły z PizzaPortal.pl.  Celem współpracy jest wsparcie mikroprzesiębiorców z branży HoReCa i likwidacja barier z jakimi borykają się oni szukając finansowania dla swojej działalności.

Branża gastronomiczna jest bardzo podatna na czynniki koniunkturalne, a także w dużej mierze sezonowa. Z trudnościami w utrzymaniu płynności finansowej w tym sektorze mierzą się zarówno duzi, jak i mali gracze, ale to zwykle mikroprzedsiębiorcy mają większe problemy w uzyskaniu szybkiego finansowania swoich potrzeb. W Kredytmarket chcemy zmienić to podejście i ułatwić im dostęp do kapitałupodkreśla Aleksander Widera, prezes Kredytmarket.

Odpowiednio zastosowany kredyt działa jak dźwignia finansowa, pomnażając możliwe do osiągnięcia zyski. Chcemy, aby po kredyt sięgnęły te firmy, którym ułatwi on rozwój, a rozwój z wykorzystaniem środków własnych to najdroższa forma finansowaniadodaje.

Wśród marek gastronomicznych współpracujących z PizzaPortal.pl – jest wiele firm prowadzących w formie jednoosobowych działalności gospodarczych. Jak podkreśla Piotr Kruszyński, CEO PizzaPortal.pl, wiele z nich potrzebuje środków na inwestycje, np. w kolejny lokal czy wprowadzanie innowacji w już istniejącym:

Rok 2018 sprzyjał konsumpcji gastronomii. Na korzyść́ branży działała bardzo dobra sytuacja gospodarcza, zmiany wprawie np. wprowadzenie programu 500 plus czy też niedziele niehandlowe. To sprzyja rozwojowi firm gastronomicznych. Dla restauratorów kluczowy jest dostęp do kapitału. Wyzwania związane z rekrutacją wykwalifikowanych pracowników i budowaniem lojalnego, zespołu, to codzienność wielu przedsiębiorców z branży. Aby utrzymać́ swoją pozycję na rynku istotne jest postawienie na najwyższą jakość́ oferowanych dań oraz profesjonalną obsługę̨ klienta. To kosztuje.

W ramach współpracy Kredytmarket przygotował promocyjną ofertę finansowania dla restauracji, barów bistro i innych punktów gastronomicznych oferujących swoje usługi w PizzaPortal.

Platforma udziela mikroprzedsiębiorcom kredytów szybko i wygodnie, przy zachowaniu wysokiej jakości weryfikacji kredytobiorców i co najważniejsze przy pełnej transparentności. Dodatkowo wszystkie koszty pożyczki można sprawdzić w kalkulatorze – Kredytmarket nie obciąża klientów ukrytymi opłatami, dodatkowymi ubezpieczeniami. Co więcej cały proces o odbywa się online – klient nie wypełnia i nie podpisuje żadnych dokumentów.

– W Kredytmarket podchodzimy do współpracy z mikroprzedsiębiorcami odpowiedzialnie. Nie zależy nam na udzielaniu kredytów wszystkim po kolei. Skupiamy się na współpracy z przedsiębiorcami, którzy mają za sobą najtrudniejszy, początkowy okres działalności – ponad 18 miesięcy. To w tym czasie rynek zwykle weryfikuje efektywność przyjętego modelu biznesowego, a przedsiębiorcy decydują, czy rozwijać, czy zamykać działalność – dodaje Aleksander Widera.

Platforma Internetowa, z którą PizzaPortal.pl właśnie rozpoczął współpracę otrzymała m.in. nagrodę „Innowacja Roku 2017” w konkursie e-Commerce Polska Awards, organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Znalazła się również w gronie 5 nominowanych do nagrody FinTech Roku 2018 Cashless.pl. W marcu 2019 roku została wyróżniona w konkursie „Etyczna Firma 2018” organizowanym przez Puls Biznesu przy wsparciu merytorycznym PwC, za postępowanie zgodnie z normami etycznymi i prawnymi.