Klienci Alior Banku coraz chętniej sięgają po karty kredytowe

W czasie pandemii Polacy chętniej poszukują rozwiązań, które pomogą im zarządzać finansami. W tym celu coraz więcej z nich korzysta z kart kredytowych. Jak wynika z danych udostępnionych przez Alior Bank w ostatnim czasie zauważalnie wzrosła ich sprzedaż. Na koniec lipca w stosunku do stycznia wyniosła ona + 75 proc. Sprzedaż w 2020 roku wzrosła o 127 proc. w stosunku do sprzedaży w 2019 w tym samym okresie od stycznia do sierpnia.

Zainteresowanie kartami kredytowymi wśród klientów Alior Banku systematycznie rośnie od początku kwietnia br. W II kwartale 2020 r. średniomiesięczna sprzedaż kart kredytowych wyniosła 2 166 sztuk, co w stosunku do I kwartału br. stanowiło przyrost na poziomie 6,56 proc. W III kw. 2020 r. (dane za lipiec) sprzedaż wyniosła aż 3 871 sztuk. Co w porównaniu do średniomiesięcznego wyniku za drugi kwartał daje przyrost o 79 proc.

Choć w lipcu 2020 r. rynek nadal odnotowywał negatywny trend spadkowy w zakresie sprzedaży kart kredytowych, to rynkowy udział ich sprzedaży w Alior Banku konsekwentnie rósł. Jak podaje bank od stycznia do lipca przy zachowaniu średniego limitu na aktualnym poziomie i znaczącym wzroście sprzedaży wolumenowy udział nowej sprzedaży Alior Banku zwiększył się odpowiednio z 2,4 proc. do 4,5 proc.

Mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej, obserwujemy rosnące zainteresowanie kartami kredytowymi. Nasi klienci doceniają przede wszystkim benefity płynące z ich korzystania. W ofercie mamy m.in. kartę dla klientów podróżujących (karta TU i TAM), dzięki której nie ponoszą prowizji banku za przewalutowania oraz kartę dla klientów używających jej częściej (karta OK!), gdzie mogą cieszyć się zwrotem nawet do 300 zł rocznie za dokonane nią płatności w wybranych punktach. Realizując transakcje kartami kredytowymi klienci zbierają również punkty w programie „Bezcenne chwile”, które mogą wymieniać na atrakcyjne nagrody rzeczowe czy wydarzenia kulturalnemówi Leszek Modzelewski, dyrektor Departamentu Rozwoju Bankowości Detalicznej w Alior Banku.

Od sierpnia z tego programu mogą korzystać już mikrofirmy będące klientami Alior Banku. Wkrótce możliwość rejestracji kart płatniczych Mastercard do programu „Bezcenne chwile” udostępniona zostanie również klientom z segmentu MŚP i dużych firm.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty kredytowej Mastercard OK! wynosi 11,71%, całkowita kwota limitu kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5838,53 zł, oprocentowanie zmienne: 7,2%, całkowity koszt kredytu: 338,53 zł (w tym odsetki: 218,53 zł, miesięczna opłata za kartę: 10 zł, tj. 120 zł rocznie) przy założeniu, że posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 5500 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 486,55 zł. Kalkulacja została dokonana na 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Wysokość zwrotu wynosi 1% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w wybranych punktach handlowo – usługowych, z wyłączeniem przelewów z karty – max 75 zł kwartalnie, czyli do 300 zł rocznie. Lista sklepów i punktów objętych zwrotem części wydatków ›

Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

Decyzja o przyznaniu limitu na karcie i jego wysokość zależą od zdolności kredytowej klienta. Pojęcia zgodne z wykazem usług reprezentatywnych dostępne są w słowniku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty kredytowej Mastercard TU i TAM wynosi 10,22%, całkowita kwota limitu (bez kredytowanych kosztów): 16 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 16 862,99 zł, oprocentowanie zmienne: 7,2%, całkowity koszt kredytu: 862,99 zł (w tym odsetki: 634,99 zł, miesięczna opłata za kartę: 19 zł, tj. 228 zł rocznie) przy założeniu, że posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 16 000 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 1405,26 zł. Kalkulacja została dokonana na 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Zgodnie z regulaminem promocji „Tniemy koszty przewalutowań Kartą kredytową Mastercard TU i TAM” operacje w EUR, USD lub GBP są przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia ich rozliczenia. Pozostałe waluty są przeliczane na USD po kursie ustalonym przez organizację płatniczą Mastercard, a następnie przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji. Promocja trwa od 27.06.2019 r. do odwołania. Wysokość zwrotu wynosi 1% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w walutach obcych, z wyłączeniem przelewów z karty – max 75 zł kwartalnie, czyli do 300 zł rocznie. Szczegóły oferty, regulamin promocji oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

Decyzja o przyznaniu limitu na karcie i jego wysokość zależą od zdolności kredytowej klienta. Pojęcia zgodne z wykazem usług reprezentatywnych dostępne są w słowniku.

aliorbank.pl